cisza cisza
152
BLOG

Uchwalili, trzeba czcić…T. Mazowiecki

cisza cisza Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 6


image


Tak by się chciało napisać coś pozytywnego. Tymczasem politycy starają się, jak mogą abym miała, ja i podobnie myślący poważne wątpliwości co do ich prawdziwych intencji. Kłóci mi się „Dobra Zmiana” z „Grubą Kreską” i nic mnie nie przekona, że to nie jest rodzaj schizofrenii.

Albo to działanie totalitarnej poprawności?


image


Uczcijmy więc, jak Sejm uchwalił, pamięć Męża Stanu II RP, patrioty i architekta naszej wolności!


Sejm uchwala, więc Naród ma powinność czcić osobę Tadeusz Mazowieckiego. Na szczęście nie wszyscy posłowie PIS posłuchali i nie uczcili…szukałam wszystkich nazwisk tych bohaterskich posłów PIS, którym czczenie nie było w smak. Niestety nie znalazłam, widać okryte są mgłą partyjnego wstydu.  Część wyszła z sali,  ośmiu się odważyło i było przeciwko uchwale, dziesięciu się powstrzymało ale KTO dokładnie? Nie wiadomo.


Większość czyli 171 posłów z PIS-u potulnie i poprawnie była, tak jak PO i N. „ZA”.


Jak to zrozumieć?


Czyżby wiecznie żywy sentyment do ustaleń Okrągłego Stołu?


image


Niezależne media nie informują dokładnie o głosowaniu posłów partii rządzącej, natomiast tłumaczą tych z PO co to ponoć się pomylili i głosowali „przeciw” oraz zamieszczają stosowne tłumaczenie


Pięciu posłów Platformy Obywatelskiej oświadczyło, że pomylili się podczas głosowania nad uchwałą ws. uczczenia 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Wysłali w tej sprawie pismo do marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego.


Chodzi o przyjętą uchwałę, w której sejm uczcił 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Podkreślono w niej, że Mazowiecki był mężem stanu, patriotą i „architektem polskiej wolności”.


Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie parlamentu, za przyjęciem uchwały zagłosowało 171 posłów PiS, 122 posłów PO, 25 – Nowoczesnej, 15 – PSL, 5 – Kukiz’15, 3 koła UED i 2 posłów niezrzeszonych.


Przeciw zagłosowało m.in. 20 posłów Kukiz’15 (min. Stanisław Tyszka i Sylwester Chruszcz), ośmiu posłów PiS (m.in. Beata Mateusiak-Pielucha, Anna Sobecka i Włodzimierz Bernacki) oraz pięciu posłów PO (Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński).


http://m.niezalezna.pl/97512-wpadka-poslow-po-w-czasie-glosowania-teraz-pisza-do-marszalka


Komu się chce, niechaj przeczyta laudację na cześć….


‚Tadeusz Mazowiecki był działaczem środowisk katolickich. W marcu 1968 r. publicznie protestował przeciw komunistycznym represjom wobec studentów, a w grudniu 1970 wobec robotników na Wybrzeżu. W latach 70. włączał się w działalność opozycji demokratycznej, będąc między innymi rzecznikiem głodujących w kościele im. św. Marcina. Należał do sygnatariuszy Apelu 64 intelektualistów, którzy poparli strajkujących w Stoczni Gdańskiej. Na zaproszenie Lecha Wałęsy 24 sierpnia 1980 r. stanął na czele Komisji Ekspertów przy Prezydium Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. W 1980 r. Tadeusz Mazowiecki został redaktorem naczelnym »Tygodnika Solidarność«, ekspertem i doradcą NSZZ »Solidarność«. W stanie wojennym internowany. Tadeusz Mazowiecki był jednym z architektów i uczestników porozumień Okrągłego Stołu, które doprowadziły do pierwszych częściowo wolnych wyborów w czerwcu 1989 roku”.


Brzmi to pięknie, prawie tak samo, jak”Cała prawda całą dobę”. O bp. Kaczmarku, o PAX-ie, Klubie Krzywego Koła, o startach ( 1961, 1965, 1969 ) do sejmu PRL z Frontu Jedności Narodu, „grubej linii” zwanej grubą kreską ani słowa…


Kto następny w kolejce do uczczenia? Może architekt Geremek…


cisza
O mnie cisza

staram się ... ministat liczniki.org

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka